Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

hanak-ilce-emniyet-amirligi

Giriş 
hanak.JPG

Toplam nüfusu 10.135; merkezinin nüfusu ise 3.932'dir. Temel ekonomik geçim kaynağı tarım ve hayvancılığa dayalıdır.Doğudan Gürcistan ve Çıldır, güneyden Ardahan, batıdan Şavşat, kuzeyinden ise Posof ile çevrili ilçe, denizden 1800 metre yüksekliktedir. Kuzeyden Ilgar 2915m. Batıdan ise Cin dağı ilçenin en yüksek yeridir. Doğu ve Güney kısımları da iç kısımlara göre yükseklik gösterir.İlçesinin yüzölçümü 547 km², toplam nüfusu ise, 10.135'dir. 44 köyü vardır. İlçenin Güney-Doğu köşesinden Kura ırmağı geçer. Bu ırmağa karışan Çaytetik suyu da önemli bir akarsudur.1800 rakımlı ilçemizde sert karasal iklim görülmektedir. Kışlar kar yğışli ve aşırı soğuk yazlar serin ve yağışli geçer.en soğuk ay ortalaması (ocak -12)en sıcak ay ortalaması ise(temmuz 17)derecedir. Yıllık sıcaklık ortalaması ise 4 derece civarındadır.
   
İLÇE EMNİYET​ AMİRLİĞİ​​
 
hnk_emniyet.JPG

a) Kuruluşu :
İlçemizde Polis Teşkilatı 3201 Sayılı Emniyet Teşkilatı Kanununun 7. M​addesine göre 09/04/1980 tarihinde Emniyet Komiserliği olarak  kurulmuş, 01/01/1997 tarihinden itibaren B Tipi İlçe Emniyet Amirliği olarak hizmet vermektedir.
 b) Yerleşim Yeri :
İlçe Emniyet Amirliğimiz Atatürk Caddesi Dumlupınar Sk. No:12 sayılı adreste 340 m² lik bir alan üzerinde 5 kat olarak inşa edilmiş, 1. Katta İlçe Emniyet Amirliği ve Polis Merkezi Amirliği hizmetleri yürütülmekte, diğer katlarda toplam 12 adet lojman olarak kullanılan daireler bulunmaktadır.​

 

 c) Sorumluluk Bölgesinde Bulunan Mahalleler :
Atalar Mahallesi
Selamverdi Mahallesi 
 d) Yapılan Çalışmalar :
Çağın gerektirdiği teknoloji ve bilgilere her zaman açık olan ve takibini yaparak kendini çağa göre hazırlayan, personelin hizmet içi eğitimine ağırlık verilerek suçların işlenmeden önce gerekli önleyici tedbirler alınması, alınan tedbirlere rağmen suçların meydana gelmesi halinde daha etkin bir şekilde gerekli çalışmaların yapılarak olayların aydınlatılması ve adli mercilere tevdi edilerek ilçedeki güven ve huzur ortamının devamlılığı sağlanmaktadır.
 ​​

​​İLETİŞİM
 
Adres Telefon​ ​Belgegeçer ​e-Posta
Atalar Mahallesi 
Dumlupınar Sokak
No:4 75900
​0478 611 2099 ​0478611 2099 ​hanak@egm.gov.tr
 
  • İçişleri Bakanlığı
  • BİMER
  • Kurumsal E-Posta
  • Polis Eşleri Kaynaşma – Yardımlaşma Derneği
  • Polis Radyosu
  • Polsan